7 рівнів в точному землеробстві

Безліч аграрних підприємств по всьому світу мають на меті збільшити врожайність, вирішити проблеми, пов’язані з неблагополучністю кліматичних зон, підвищити ефективність власного персоналу та стати ведучими в своїй галузі. Саме ці причини спонукали більшість з них звернути свою увагу на технології точного землеробства.

Природні ресурси, клімат, багатства ґрунтів – усе це невід’ємна частина України, що створює сприятливі умови для досягнення неймовірних результатів. ТОВ «ФРЕНДТ» – одна із небагатьох компаній в аграрній сфері, що спеціалізується на усіх процесах з впровадження точного землеробства для вітчизняних фермерів.

За період свого існування, шляхом проб та помилок, досягнених успіхів та подоланих труднощів, ми створили власну систему впровадження точного землеробства, що складається з 7 основних рівнів. Розкажемо трішки детальніше про них.

 

РІВЕНЬ 1. Освоєння супутникових технологій

Наявність систем паралельного водіння – це те, з чого починається шлях до точного землеробства. Дане обладнання дозволяє механізаторам звикнути до роботи з навігаційним обладнанням, проаналізувати усі переваги супутникових технологій. Агрономи матимуть можливість оцінити підвищення ефективності внесення добрив та ЗЗР.

Як результат першого рівня – зменшується супротив до нововведень та ріст лояльності до впровадження точного землеробства.

 

РІВЕНЬ 2. Початок автоматизації техніки

Наявність систем автоматичного паралельного водіння (автопілотів). За відсутності такого обладнання і при бажанні використовувати технології точного землеробства, виникає безліч цікавих питань.

Дане обладнання коштує більше, ніж звичайні «курсовказівники». При розумінні їх вартості плани з впровадження цієї технології сильно корегуються, а то й взагалі переносяться на декілька років. І добре, якщо до цього не був пройдений шлях з придбання супутникових знімків, створення електронних карт, огрохімічного обстеження полів із сіткою 3 га та ін. витрат.

 

РІВЕНЬ 3. Контроль якості виконання технологічних операцій

Одне із завдань на шляху до точного землеробства, яке виникає у 100% аграріїв – контроль якості виконання робіт. Маючи новітню техніку та обладнання, технологічні операції можуть виконуватись не досить якісно, якщо не дотримується задана глибина рихлення, норма внесення добрив та ЗЗР, терміни виконання робіт, погодні умови тощо.

За умови існування цих проблем неможливо робити адекватну аналітику та розробляти технології для точного землеробства. Контроль якості робіт – це фундамент на якому створюються будь-які технології.

 

РІВЕНЬ 4. Автоматизація технологічних операцій

Основна причина провалу впровадження точного землеробства – людський фактор. Від звичного небажання щось змінювати до недостатньої кваліфікації механізатора. Тому доцільно впровадити систему контролю якості технологічних операцій.

Працівники зіткнуться із ростом вимог до якості їх робіт та, як результат, збільшенням робочого навантаження. Проте вони точно будуть лояльні до впровадження систем автоматизації технологічних процесів, оскільки це полегшить їх працю, збільшить її продуктивність та позитивно вплине за заробітну плату.

 

РІВЕНЬ 5. Збір та діджиталізація інформації з полів

Збір та аналіз даних, безперечно чи не найважливіша річ у бідь-якому виробництві, але потребує розумного підходу: не варто витрачати кошти на збір, зберігання, обробку та аналітику для диференційованого внесення селітри, не маючи для цього необхідного обладнання.

Ви коли-небудь особисто перевіряли як виконуються технологічні операції та які допускаються помилки? Це стосується і підживлення, і диференційного посіву, і картування урожайності та ін. операцій.

Багато відповідей про урожайність та якість посівів з’являється при проходженні попередніх рівнів. На даному етапі можна починати впровадження деяких елементів точного землеробства.

 

РІВЕНЬ 6. Ґрунтовне дослідження характеристики полів

Підприємство має цифрові моделі своїх полів, статистику, здійснює аналітику, керівники безпомилково приймають ефективні рішення, які підвищують рентабельність Вашого виробництва. Все, що потрібно для активного управління агрегатами, максимально ефективного використання обладнання та максимальної якості операцій – ґрунтовне вивчення властивостей полів та впливу зовнішніх факторів, що впливають на продуктивність кожної ділянки поля.

Нагорода за цю роботу – повний контроль над усіма можливими факторами та технологічними процесами, максимальна автоматизація приготування робочих розчинів, мінімізація впливу людського фактору. Як результат – запланована урожайність при мінімальних витратах. Ви більше не будете залежати від одноосібної думки головного агронома, неможливості зміни технології чи сівозміни, казок від постачальників добрив, ЗЗР та техніки.

 

РІВЕНЬ 7. Управління елементарними ділянками

На цьому етапі господарство вже пройшло складну еволюцію від роботи «приблизно на око» до системного землеробства на основі систем автоматизації та контролю, діючими прописаними бізнес-процесами, бюджетуванням та створенням технологічних карт на основі аналітики зібраних даних.

Для коригування технології виділяють однорідні зони поля. Визначається потенціал зон та економічна доцільність технологій для розрахунку економічної ефективності кожної ділянки. Вводиться посів зі змінною нормою для використання біологічного потенціалу посівного матеріалу.

Тут уже не виникає питань, що робити з тією чи іншою інформацією. Власна агрономічна служба або підрядна організація створює ефективні рекомендації щодо вирощування і вони виконуються. На запрограмований урожай впливає тільки клімат.

Якщо це про Ваше господарство, то щиро вітаємо Вас! Ви потрапили до вузького кола підприємств, що складає менше 1% від усіх аграрних фірм. Ви сміливо можете впроваджувати технології внесення добрив та посіву зі змінними нормами, а також знизити їх витрати на 15-20% не знизивши запрограмовану урожайність.

Тепер Вам доступні будь-які технології точного землеробства і Ви вирощуєте заплановані врожаї з максимальною ефективністю. Такий рівень програмісти жартома називають «рівень Бога» і нашій команді подобається таке визначення.

 

Завдяки цій створеній системі «7 рівнів», будь-яке господарство (від 50 га) зможе визначити своє місце, проаналізувати усі аспекти, що дозволять або унеможливлять процес впровадження точного землеробства та безпосередньо успішно впровадити його. Такий підхід допоможе заощадити фермерам роки часу та мільйони гривень.

Клієнтами «ФРЕНДТ» уже стали більше 25 агрохолдингів України та понад 1500 фермерських господарств, що ефективно здійснюють свою діяльність. І Ви можете стати одним із них!